Wołowina japońska – co warto wiedzieć?

Mięso to ważny element posiłku, dlatego trzeba o niego zadbać równie bardzo jak i o inne składniki. Dzięki temu można bowiem skomponować niecodzienne danie, które zachwyci oczy, podniebie, a także żołądek. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie wybierać wołowinę, na co zwracać uwagę podczas decyzji oraz na co warto przynajmniej od czasu do czasu się skupić.

Wołowina Wagyu prosto z wyspy.

Popularna pewnie staje się wołowina japońska. A to za sprawą tego, jak dba się o zwierzęta. Warto na początek zaznaczyć, że korzysta się tutaj z endemicznej rasy krów, które można znaleźć właśnie w Japonii, Kraju Kwitnącej Wiśni. Hodowla tych krów sprawia, że wołowina Wagyu jest szczególnie wyjątkowa i zachwyca nie tylko strukturą, ale także bogatym, niecodziennym smakiem.

japońska wołowina

Jak wygląda hodowla?

Przede wszystkim hodowla krów Wagyu wygląda inaczej niż w pozostałych rejonach świata. Tutaj można to niemal określić mianem prawdziwej sztuki, w której chodzi przede wszystkim o uszczęśliwianie zwierząt. A przecież wiadomo, że szczęśliwa krowa oznacza jednocześnie szczęście tego, kto potem będzie ją spożywał.

Z tego powodu karmi się bydło ekologiczną, idealnie dobraną paszą. Można niej znaleźć zboża, ziemniaki, ryż, a także rośliny strączkowe. Dodatkowo daje się im piwo, by pobudzić ich łaknienie, a ponadto puszcza się muzykę klasyczną i masuje. Te wszystkie zabiegi sprawiają, że zwierzęta są spokojniejsze, a  ich mięśnie stają się bogate w przerost tłuszczony, znany jako marmurek. Decyduje on nie tylko o jakości mięsa, ale także o jego niesamowitym smaku. Jak widać, taki rygor dobrze się sprawdza w tym przypadku, gdyż dzięki temu otrzymuje sie produkty najwyższej jakości.

Przyrządzanie posiłków z wołowiny Wagyu

Jako że marmurek rozpuszcza się w temperaturze pokojowej, to trzeba odpowiednio zadbać o warunki chłodnicze podczas transportu dostawy do klienta. Ten sklep zawsze ma to na uwadze.

Potem wystarczy zabrać się za samo przygotowanie mięsa, co może urosnąć do miary mistycznego przeżycia. Delikatne mięso, które niemal rozpuszcza się w ustach stanie się idealnym dopełnieniem obiadu i będzie odpowiednie dla każdego wymagającego klienta.

Najwyższej jakości wołowina japońska z dostawą do domu dostępna jest w sklepie Meatologia (https://meatologia.pl/wagyu-wolowina-japonska/)

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *