Czym jest drewno rozbiórkowe? Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście bardzo prosta i rzecz jasna nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jak nie trudno się domyślić i sama nazwa wskazuje, jest to drewno pochodzące z rozbiórki. Rozbierane są natomiast różne konstrukcje wykonane z drewna. Najczęściej mówimy tu jednak o drewnianych domach, stodołach, młynach czy też jakichś garażach i innych tym podobnych budynkach.
Popularność drewna rozbiórkowego
Zauważyć trzeba od razu, że w Polsce drewno takie cieszy się coraz większą popularnością i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie się to zmieni. Pamiętać trzeba bowiem o tym, że na takie drewno rozbiórkowe jest nad Wisłą bardzo duży popyt. Do czego je w związku z tym wykorzystujemy? Otóż drewno pochodzące z rozbiórek wykorzystywane jest do wznoszenia kolejnych konstrukcji i budowli.
Niemniej jednak nie możemy powiedzieć, że jest ono wykorzystywane w takim samym stanie, w jakim firmy je skupują. Nic z tych rzeczy. Najważniejsze jest tutaj to, że wcześniej poddawane jest one wielu procesom, które mają na celu poprawić jego wytrzymałość. Dzięki takim zabiegom po raz kolejny nabiera ono swoich najlepszych parametrów i może służyć przez kolejne kilkadziesiąt lat, a nawet i dłużej.
Cena drewna rozbiórkowego
Innym sporym plusem takiego drewna jest także i jego cena. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że drewno takie jest znacznie tańsze od tego nowego. Oszczędności z tym związane mogą być naprawdę spore, a w związku z tym warto się na taki krok zdecydować. Na pewno oszczędności będą zadowalające i odczuwalne.