Pieluszki dla dzieci w sklepie internetowym

Oczekiwanie dziecka to czas pełen ekscytacji, ale również niełatwych decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiednich pieluszek dla dzieci. Ich zmiana to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów higienicznych przy noworodku. Dlatego warto dobrać je odpowiednio nie tylko pod względem rozmiaru, ale również materiału, z jakiego zostały wykonane pieluchy jednorazowe.

Jakie powinny być pierwsze pieluchy jednorazowe dla dziecka?

Skóra noworodka jest wyjątkowo delikatna, a jej kontakt z wilgocią może skutkować nieprzyjemnymi odparzeniami. Istotną kwestią jest jak najszybsza zmiana mokrej pieluszki, by ograniczyć drażniące działanie. Dodatkowo warto wybrać pieluszki, które zostały wykonane z naturalnych antyalergicznych włókien, oddychających oraz chłonnych.

Takie wymagania spełniają między innymi pieluszki BAMBOOLOVE  dostępne w sklepie internetowym (zobacz). Pieluszki dopasowane do potrzeb właściwej skóry maluszków, a ich dodatkową zaletą jest 100% biodegradowalność.

Biodegradowalne pieluchy jednorazowe

Pieluszki dla dzieci są zużywane w ogromnych ilościach. Zwłaszcza na początku wspólnej przygody, gdy dziecko karmione wyłącznie mlekiem często je moczy. W trosce o środowisko naturalne powstały pampersy dla dzieci wyprodukowane z biodegradowalnych materiałów. Pozwala to w znacznym stopniu ograniczyć powstawanie nadmiernej liczby zbędnych odpadów.

Rozmiar pierwszych pieluszek dla noworodka 

Przed narodzinami dziecka trudno dokładnie oszacować jak duże dziecko się urodzi. Dlatego wybór odpowiedniego rozmiaru jest niełatwym zadaniem. Na początek nie warto kupować dużego zapasu pieluszek w najmniejszym rozmiarze. Dziecko może szybko przybierać na wadze, albo urodzić się na tyle duże, że będzie potrzebować większych pampersów.

Optymalnie jest zaopatrzyć się przynajmniej w jedną paczkę pieluszek najmniejszego rozmiaru (dla dzieci do około 5 kilogramów) i oznaczonego jako 2 (przeważnie dla dzieci ważących od 4 kg do 8kg). Jeśli dziecko okaże się mniejsze zaraz po porodzie można uzupełnić zapasy, a większy rozmiar przyda się w późniejszym terminie. Natomiast w odwrotnej sytuacji, gdy jedna paczka mniejszych pieluszek zostanie zużyta – szybko można zamienić je na większe.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *