Ogrzewanie węzłów betoniarskich – beton towarowy

Węzeł betoniarski służy do produkcji betonów stosowanych do wytwarzania wyrobów betonowych lub betonu towarowego. Produkcja w takim węźle realizowana jest w pełni automatycznie, według ściśle określonego programu. Ogrzewanie węzłów betoniarskich to sposób ogrzewania wody oraz kruszyw, które służą do wytwarzania mieszanek betonowych o różnych własnościach.

Ogrzewanie węzłów betoniarskich – łatwy montaż i mobilność

W zależności od tego jak duży jest węzeł betoniarski ogrzewanie może zapewnić odpowiednią temperaturę składników o objętości od 40 do 120 metrów sześciennych na godzinę. Obecnie tworzone systemy są bardzo łatwe w montażu oraz coraz częściej mobilne. Oczywiście są również odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ogrzewanie węzłów betoniarskich zazwyczaj jest również wyposażone w systemy awaryjne, które zapewniają dopływ prądu lub paliwa w razie dłuższej lub krótszej awarii instalacji zewnętrznej.

Z czego składa się system ogrzewania węzłów betoniarskich?

Ogrzewanie wezłów betoniarskichObsługujące węzeł betoniarski ogrzewanie zazwyczaj składa się z następujących elementów: części wodnej, części powietrznej, układu rozprowadzającego ogrzane powietrze oraz magazynu paliwa. Część powietrzna systemu to wytwornica powietrza z wentylatorem, która wyposażona jest w komorę spalania oraz wymienniki ciepła.

Ogrzewanie węzłów betoniarskich http://heyk.pl/ogrzewanie-wezlow-betoniarskich/ posiada również część wodną. Jest to po prostu kocioł wodny, który współdziała z zasobnikiem wody o dużej pojemności oraz wymienników ciepła. Aby ogrzać węzeł betoniarski ogrzewanie musi być jakoś rozprowadzone. Służą do tego kanały prowadzące, zazwyczaj wykonane z blachy, izolowanej wełną oraz dodatkowym płaszczem z blachy ocynkowanej. Ostatnim elementem jaki musi posiadać ogrzewanie węzłów betoniarskich to magazyn paliwa, zazwyczaj oleju.

Zbiorniki te zazwyczaj mają pojemność minimum 2000 l i są wyposażone w instalację odpowietrzającą oraz instalację zasilającą. Większość komponentów, które wchodzą w ogrzewanie węzłów betoniarskich wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej co zapewnia im żywotność i odporność na działanie czynników agresywnych.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *