Kiedy zadziałają wyłączniki nadprądowe?

Kiedy zadziałają wyłączniki nadprądowe? W adekwatnym do tego czasie i optymalnym momencie, a więc co za tym idzie gdy dojdzie do przebicia, zwarcia czy innej nieprzewidzianej sytuacji związanej pośrednio z przesyłem energii typowo elektrycznej. Oczywiście wyłączniki nadprądowe chronią nie tylko sam obwód elektryczny czy naszą osobę, ale również inne urządzenia i sprzęty elektryczne jakie są podłączone pod daną instalację.

Skoki natężenia prądu

Gdy dochodzimy do skoków natężenia, może dojść do sytuacji w której takie urządzenia RTV i elektroniczne najzwyczajniej zostaną uszkodzone oraz popsute. Wspomniane wyłączniki mają natychmiast zagwarantować, iż dopływ prądu zostanie całkowicie odcięty do momentu rozwiązania danego problemu.

Ochrona przeciwpożarowa

Ochrona przeciwpożarowa to kolejne zagadnienie jakie w ich przypadku się pojawia, zbyt duża wilgotność powietrza ewentualnie inne zdarzenie pośrednio z taką funkcją powiązane, sprawia, iż takie wyłączniki które są de facto niczym bezpiecznik zareagują i zadziałają w najbardziej odpowiedni dla nich sposób.

Dlatego niech nie dziwi sytuacja, iż mówi się o nich jako podstawowym urządzeniu elektrycznym, które ma się znaleźć we wszystkich skrzynkach rozdzielczych.

Źródło: https://www.eelektryka.com/56-wylaczniki-nadpradowe-1p

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *