Kiedy sprawdzi się klej do siatki i styropianu?

Ocieplanie budynków jest niezbędnikiem w wielu przypadkach. Wymusza to zmienna pogoda, która czasem zaskakuje bardzo niskimi temperaturami. Dobry montaż styropianu za każdym razem wymaga również obecności odpowiednich narzędzi oraz materiałów. Jednym z niezbędników jest zdecydowanie klej do styropianu. Warto poznać specyfikę tego produktu. 

Klej do styropianu – co warto o nim wiedzieć?

Klej do styropianu to materiał, który zalicza się do chemii budowlanej. Jest to produkt, który łatwo znaleźć na rynku, a do tego ma niską oraz atrakcyjną cenę. Produkt ten jest w pełni kompatybilny ze styropianem. Kleje do styropianów różnią się tym od zwykłych klejów, że nie tylko mocują materiał w wyznaczonym oraz pożądanym miejscu, ale też są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, które zazwyczaj pojawiają się na zewnątrz.

Mróz, ulewy, śnieg to wszystko czynniki, które nieustannie pojawiają się na zewnątrz i mają spory wpływ na zniszczenie budynków. Materiały, które są wykorzystywane do uszczelniania budynków, muszą wykazać się wysoką odpornością na działanie każdego czynnika atmosferycznego. Jest to cecha, bez której niemożliwe byłoby tworzenie dociepleń. Klej do styropianu musi zapewnić, że styropian będzie razem z resztą tworzył całość, a jego parametry nie zmienią się na skutek przedostania się wilgoci tam, gdzie nie ma jej być.

Kleje do siatki – uzupełnienie izolacji cieplnej budynku

Izolacja budynku powinna być każdorazowo tworzona wraz z siatką. Jest to element, który wzmacnia całą konstrukcję. Styropian sam w sobie jest bardzo lekki oraz dość kruchy. Jest to jednak materiał, który zastosowany z dodatkami staje się wytrzymały oraz trwały na lata. Kleje do siatki podobnie jak kleje do styropianu również muszą wykazać się trwałością na działanie czynników atmosferycznych.

Jest to niezbędna cecha w przypadku tych produktów. By lepiej poznać dany produkt, warto zainteresować się opisem, który oferuje na produkcie dany producent. Kleje można znaleźć w opakowaniach mniejszych- kilkaset mililitrów oraz większych nawet kilkanaście kilogramów. Warto wybrać produkt wedle swoich potrzeb.

Kleje do siatki i styropianu znajdziesz w internetowym sklepie z materiałami budowlanymi: http://www.ekodomdg.sklep.pl/produkty/systemy-docieplen-elewacji/kleje-do-siatki-i-styropianu,2,5698

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *