Jak wybrać wózek spacerowy?

Wybór wózka spacerowego to częsty problem wśród młodych rodziców. Oferta sklepów jest na tyle szeroka, że rodzice często czują się przytłoczeni i nie wiedzą co  wybrać i na co powinni patrzeć przy zakupie wózka. Zobacz przykładowe modele w sklepie z wózkami.

Czy warto zainwestować w wózek spacerowy?

Podstawową wątpliwość rodziców wzbudza pytanie czy w ogóle jest sens kupować wózek spacerowy czy jednak pozostać przy spacerówce, która najczęściej wchodzi w skład wózków 2 w 1 lub 3 w 1. Odpowiedź na to pytanie jest prosta – warto.

Wózek spacerowy jest przede wszystkim dużo wygodniejszy niż spacerówka z zestawu. Jest lżejszy, dzięki czemu lepiej się prowadzi, dodatkowo niższa waga przydaje się, gdy ktoś mieszka w bloku i regularnie musi znosić wózek po schodach. Kolejną zaletą tych wózków jest to, że dużo łatwiej się składają, a po złożeniu zajmują mniej miejsca. Dzięki temu zmieszczą się w bagażniku każdego, nawet najmniejszego samochodu.

Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru spacerówki?

Wybierając spacerówkę dla swojego dziecka rodzice powinni uwzględnić kilka różnych kryteriów. Należy zastanowić się, na jakim terenie najczęściej będziemy spacerować z naszym dzieckiem. Jeżeli najczęściej będziemy się poruszać po asfaltowych ścieżkach w parku wówczas możemy zdecydować się na wózek z piankowymi kołami. Dla osób, które częściej poruszają się po drogach nieasfaltowych czy też po leśnych ścieżkach dużo lepszym rozwiązaniem będą wózki z pompowanymi kołami.

Inną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest np. rozmiar budki – czy będzie on wystarczający, żeby osłonić nasze dziecko przed słońcem? Jeżeli rodzice planują chodzić z dzieckiem na zakupy wówczas na pewno przyda im się duży kosz pod siedzeniem, do którego będą mogli zmieścić zakupione produkty. Inną cechą, o której rodzice często zapominają, a która też jest ważna jest łatwość zdejmowania tapicerki. Małe dzieci często brudzą tapicerkę wózka przez co często wymaga ona prania.

Gdzie kupić wózek spacerowy?

Wózek spacerowy możemy obecnie zakupić zarówno w sklepie internetowym jak i w sklepie stacjonarnym, dzięki czemu możemy osobiście obejrzeć wybrany przez nas produkt, sprawdzić jak się prowadzi, czy wysokość wózka jest odpowiednia do naszego wzrostu i po prostu zweryfikować, czy wózek odpowiada naszym wymaganiom.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *