Jak wybrać odpowiednie płytki ceramiczne

Wisienką na torcie w projektowaniu łazienki są płytki ceramiczne. Musimy je dobrać w taki sposób, by były praktyczne i funkcjonalne oraz pasowały do wnętrza aranżowanego pomieszczenia. Największym plusem płytek ceramicznych jest ich praktyczność. Odporne na zarysowania czy uszkodzenia, ale także łatwe do utrzymania w czystości stanowią o braku niepotrzebnych frustracji, gdy nadchodzi czas porządków.

Obecnie na rynku do wyboru mamy całą masę kafelek, które różnią się nie tylko cena, ale i stylem, który dla współczesnego konsumenta jest ogromnie ważny. Niezależnie od tego, czy lubimy zdobienia, czy też czujemy się dobrze w minimalistycznych wnętrzach, podczas wyboru płytek należy stosować kilka zasad, które pozwolą nam uniknąć remontów w najbliższym czasie i cieszyć się z funkcjonalnej i pięknej łazienki, kuchni, czy salonu.

Dobierz kafelki do wielkości pomieszczenia.

Wybierając płytki ceramiczne, powinniśmy zwrócić uwagę na ich wielkość. Jeżeli dysponujemy małym pomieszczeniem, to duże płytki nie będą dobrze wyglądać. Zasada funkcjonuje także w drugą stronę. Zbyt małe płytki w dużej łazience, kuchni, czy salonie źle się będą prezentować. Warto zachować umiar i proporcje.Jest to naprawdę niezwykle istotne jeżeli zależy nam na końcowym efekcie.

Im więcej widocznych linii w łazience tym wydaje się ona mniejsza. Znanym i często stosowanym trickiem na powiększenie łazienki, jest ułożenie płytek w odpowiedni sposób. Prostokątne płytki ułożone pionowo powiększą optycznie łazienkę, a poziomo poszerzą. Efekt szerszej łazienki otrzymamy, malując trzy ściany w jednym kolorze, pozostawiając czwartą w kolorze ciemniejszym.

Zobacz płytki do łazienki, kuchni i salonu

Źródło: http://www.domino-online.eu/plytki.html

Dopasuj płytki do wnętrza.

Płytki ceramiczne powinny pasować do stylu, w jakim będzie urządzona kuchnia, łazienka, czy tez salon. W stylu ,,Modern” będą pasować jednolite płytki, najlepiej o ściętych krawędziach. Coraz większą popularność zdobywają kafelki przestrzenne 3D, które dają dodatkowe pole do popisu projektantom i aranżerom. Natomiast do tradycyjnego pomieszczenia najlepiej wybrać płytki ozdobione np. z delikatnym motywem.

To sprawdzone rozwiązanie, które ożywia i ociepla wnętrze każdej łazienki, szczególnie tej gdzie mieszka małżeństwo szukające aranżacyjnych kompromisów między kobiecym ciepłem i męskim praktycznym i chłodnym minimalizmem

Zwróć uwagę na parametry techniczne płytek.

Większość osób wybiera płytki, sugerując się jedynie wyglądem. Zapominają, że ważniejsze są parametry techniczne. Koniecznie trzeba zwracać uwagę na nasiąkliwość i antypoślizgowość. Pierwszy parametr jest bardzo ważny w pomieszczeniach takich jak np. np. łaźnie zakładowe itp., drugi odgrywa istotną rolę, gdy pragniemy wyłożyć płytkami przestrzeni prysznicowej.

Cztery rady to dużo mniej niż zapewne usłyszysz od wszechwiedzących znajomych, ale wszystkie stanowią fundament pod metody dzięki, którym możliwe, że już niebawem będziesz cieszyć się piękną łazienką, kuchnią, czy salonem, które remontu długo nie doświadczą.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *