Jak działa odkurzacz wodny z separatorem

Utrzymanie porządku w domu bez odkurzacza jest bardzo trudne, a dla wielu osób wręcz niemożliwe. Jednak tradycyjne urządzenia stają się coraz mniej popularne, bo na rynku pojawia się coraz więcej sprzętów wodnych. Na szczególną uwagę zasługują odkurzacze z separatorem. Poznaj zasadę działania tego typu sprzętu.

Jak działa odkurzacz wodny z separatorem?

Jak sama nazwa wskazuje, odkurzacz wodny z separatorem nie ma zwykłego worka na zanieczyszczenia, tylko specjalny filtr wodny. Główny element, czyli separator, podczas sprzątania wytwarza dużą siłę odśrodkową. To z kolei zapewnia siłę ssania na poziomie 4,8 m3/min i tym samym efektywne sprzątanie. Za sprawą separatora wewnątrz odkurzacza kurz i inne zebrane zanieczyszczenia są oddzielane od powietrza. Cząsteczki, które nie trafiły do wody, są wyłapywane przez antyseptyczny filtr HEPA. To daje gwarancję zneutralizowania do 99% zanieczyszczeń.

odkurzacz wodny z separatorem

Czy warto kupić wodny odkurzacz z separatorem?

Sprzęt taki jak odkurzacz wodny z separatorem jest dobrą propozycją dla osób, którym marzy się czysty dom. Poleca się go w szczególności alergikom, bo dzięki niemu można stworzyć przyjazny mikroklimat. Jak to jest możliwe? Odkurzacz eliminuje większość alergenów, które krążą w powietrzu (w tym bakterie, roztocza i wirusy), a dodatkowo może zneutralizować nieprzyjemne zapachy. Dom jest więc czysty i pachnący.
Z zakupu odkurzacza wodnego z separatorem będzie zadowolony każdy, kto uważa, że tradycyjny sprzęt nie działa dostatecznie efektywnie. Ponieważ worka nie wymienia się każdorazowo po odkurzaniu, zebrane w środku bakterie i inne drobnoustroje zaczynają się namnażać, co jest mało higieniczne. Urządzenia wyposażone w filtr wodny pod tym względem są uznawane za lepsze.

Dla wielu posiadaczy odkurzacza wodnego z separatorem jego dodatkowym atutem jest brak konieczności kupowania wspomnianych już worków. To pozwala sporo zaoszczędzić, zwłaszcza przy częstym odkurzaniu. Sprzęt z separatorem ma pojemnik, który wystarczy opróżnić po skończonym sprzątaniu i ewentualnie opłukać, aby usunąć resztki zebranego brudu. Warto podkreślić, że tego typu odkurzacze skutecznie usuwają smog i jonizują powietrze.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *