Fotele, krzesła, meble biurowe prosto od producenta

Biurowe fotele to meble, wobec których stawiane są szczególne wymagania. Ponieważ najczęściej spędza się w nich długie godziny na pracy, muszą one być ponad wszystko wygodne, dodatkowo dobrze jeśli ich wygląd jest reprezentacyjny i dopasowany do ogólnego stylu biura lub gabinetu.

Fotele biurowe – najważniejsze meble w biurze 

Niezależnie od tego, jaki rodzaj pracy biurowej wykonujemy – dobry fotel jest potrzebny każdemu, komu przychodzi siedzieć po kilka – kilkanaście godzin dziennie. Siedząc przy dokumentach lub przy komputerze nadwyrężamy kręgosłup, męczymy kark. Żeby jednak choć trochę złagodzić ten efekt, wymyślono specjalne fotele biurowe, które dostępne są w wielu różnych wersjach.

Kupno ich można potraktować jako inwestycję, dzięki której uzyskamy lepsze samopoczucie, formę, a co za tym idzie większą efektywność w pracy.

Jak wybrać krzesła biurowe, które spełnią nasze potrzeby?

Podczas wybierania foteli biurowych warto kierować się kilkoma kwestiami:

  • wygodą i twardością siedziska i oparcia,
  • regulacją wysokości siedziska, a w niektórych przypadkach także jego głębokości,
  • ustawieniami wysokości i pozycji podłokietników, 
  • ustawieniami pozycji zagłówka
  • dodatkowymi funkcjami, takimi jak opcja bujania. 
  • jeśli potrzebujemy krzesła obrotowe, to sprawdźmy też w jakie rodzaje kółek jest on wyposażony. 

Wbrew pozorom nie wszystkie modele mają takie możliwości, większość z nich, nawet wśród droższych foteli,  posiada jedynie podstawową regulację wysokości, co nie wystarcza, by dopasować fotel do postury i potrzeb danej osoby.

Dobry fotel jest więc przede wszystkim ergonomiczny. Dopiero później możemy patrzeć na jego wygląd i inne detale takie jak zgodność z wystrojem wnętrza. Po pierwsze zdrowie i wygoda. Co ciekawe, na takie dopasowane fotele biurowe wcale nie musimy wydawać wielkiej fortuny. Czasem można dostać je już nawet za około 400 złotych.  W sklepach można wybierać krzesła obrotowe o nowoczesnym, oryginalnym designie, albo bardziej tradycyjne, które zapewniają szczególny komfort pracy.

Zobacz jakie oferuje meble metalowe producent: https://szafymetalowe.pl/content/15-meble-metalowe-producent

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *