Ból gardła przy przełykaniu – poznaj domowe sposoby

Ból gardła znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, gdyż uniemożliwia jedzenie i picie, a czasem nawet przełykanie śliny. Zwykle jest on objawem toczącej się w drogach oddechowych infekcji. Jak sobie z nim poradzić?

Jak walczyć z bólem gardła

Sposobów na złagodzenie bólu gardła jest sporo, jednak nie wszystkie są równie skuteczne i bezpieczne. Domowe sposoby na ból gardła przy przełykaniu polecane często przez nasze babcie to jedzenie lodów. Faktycznie, chłodne lody o delikatnej konsystencji obkurczają spuchnięte gardło i migdałki oraz łagodzą ból.

Sprawdzą się jednak tylko na początku infekcji bakteryjnej, gdy nie doszło jeszcze do zbyt dużego rozwoju drobnoustrojów. Warto więc jeść lody na ból gardła tylko wtedy, gdy dopiero odczuwamy pierwsze dolegliwości bólowe. Po kilku dniach od początku rozwoju infekcji raczej nie obędzie się bez antybiotyków czy leków przeciwwirusowych.

Domowe sposoby na ból gardła


Domowe sposoby na ból gardła przy przełykaniu
to także różnego rodzaju płukanki ziołowe. Warto wypróbować w szczególności szałwię, która ma działanie antybakteryjne i łagodzące ból. Wystarczy sporządzić napar z torebki szałwii, poczekać aż wystygnie do temperatury pokojowej i taka miksturą płukać gardło jak najczęściej. Już po kilku płukaniach ból powinien nieco ustąpić.

Skuteczny sposób na ból gardła

W poszukiwaniu skutecznego sposobu na ból gardła warto również wypróbować różnego rodzaju specyfiki dostępne bez recepty w aptekach. Działają one wspomagająco i przede wszystkim przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Bardzo skuteczne są tabletki do ssania oraz spraye do aplikowania bezpośrednio na zmienione chorobowo gardło. Ich działanie jest niemal natychmiastowe. Od razu uśmierzają ból, a jeśli przyjmiemy je odpowiednio wcześnie, mogą zapobiec dalszemu rozwojowi infekcji.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *